JEDNODNIOWE/WARSZAWA ---------->

WARSZAWA

Stare Miasto i okolice

Historyczne centrum Warszawy, gdzie miały miejsce najważniejsze wydarzenia w Polsce. Wycieczkę rozpoczynamy od Placu Zamkowego, czyli Kolumny Zygmunta III Wazy, fragmentów murów obronnych, tarasu widokowego a przede wszystkim Zamku Królewskiego ? jest również możliwość zwiedzenia oraz zajęć w zamku. Następnie ulicą Piwna przejdziemy koło portalu z gołębiami i Kościoła św. Marcina pod Archikatedrę Św. Jana i Kościół Jezuitów. Na Placu Kanonie opowiemy o zamachu na króla i czołgu-pułapce, a później udamy się na Rynek Starego Miasta pod pomnik Syrenki Warszawskiej ? symbolu stolicy. Na sam koniec przejdziemy się do Wieży Marszałkowskiej, by stamtąd udać się murami obronnymi na Barbakan do pomnika: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego

.  

Szlakiem Legend Warszawskich

Wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem warszawskim, który opowie o legendach związanych ze Starym Miastem: o Warszawskiej Syrence, Bazyliszku, Złotej Kaczce, Warsie i Sawie oraz o zaklętym Lwie. W programie również zwiedzanie piwnic staromiejskich na Rynku Starego Miasta ? Muzeum Miasta Stołecznego Warszawy. Zaczynamy spod Kolumny Zygmunta III Wazy, następnie przez Rynek Starego Miasta, a kończymy spacerem po murach obronnych z Baszty Marszałkowskiej do Barbakanu

.  

PKiN + Stare Miasto + Stadion Narodowy

Zwiedzanie rozpoczynamy od wjazdu na najwyższy taras widokowy w Polsce, na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie będziemy podziwiać panoramę Warszawy i porównywać ją z okresem przed- i powojennym. Następnie pojedziemy na Stare Miasto, by zobaczyć symbol Warszawy ? Syrenkę i dowiedzieć się z jakiego powodu została ona patronem Warszawy. Po odpoczynku, drugim śniadaniu przejedziemy przez centrum stolicy na Stadion Narodowy. Tam czeka nas oprowadzenie, dowiemy się ile osób jest w stanie pomieścić, jak wyglądają szatnie piłkarskie i loże VIPowskie

.

Trzy Place Warszawy

Pogram wycieczki to spacer przez 3 Place: Plac Krasińskich, Plac teatralny oraz Plac Piłsudskiego. Na każdy Placu opowiemy co był w przeszłości, a czego nie ma w teraźniejszości. Na Placu Krasińskich będziemy podziwiać Katedrę Polową Wojska Polskiego, pomnik upamiętniający Powstanie Warszawskie oraz Pałac Krasińskich, również od strony ogrodu. Na Placu Teatralny opowiemy o zabudowie, a przede wszystkim o Teatrze Wielkim, Narodowy oraz Operze Narodowej. Na Placu Piłsudskiego skupimy się na Grobie Nieznanego żołnierza oraz Ogrodzie Saskim. Dodatkowo podejdziemy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Galerię ?Zachęta? i dowiemy się z jakiego powodu znajduje się na Placu ławeczka chopinowska.

 

Muzeum PRL + PKiN + socrealizm w Warszawie

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania Muzeum PRLu, w którym zobaczymy m.in. mieszkanie z okresu lat 80. XX wieku. Następnie udamy się na 30. Piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie znajduje się taras widokowy z którego będziemy podziwiać panoramę Warszawy. Później wybierzemy się na spacer ulicą Marszałkowską do najbardziej socrealistycznej części Warszawy ? Placu Konstytucji, by opowiedzieć o założeniach tego stylu architektury w powojennym planie odbudowy stolicy.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego jak mało które muzeum w tak wyjątkowy sposób łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i dzięki temu zakorzenia wydarzenia sprzed blisko 70 lat we współczesnej świadomości narodowej. Muzeum przede wszystkim oddaje klimat tamtego czasu, odtwarza atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Ten wyjątkowy sposób daje możliwość dotarcia do młodzieży, tak aby opowiedzieć historię Powstania we wszystkich aspektach i przekazać jego sens. Zapraszamy do dwugodzinnego zwiedzania muzeum z przewodnikiem, w trakcie którego uczestnicy obejrzą trójwymiarowy film ?Miasto ruin? - to ponad pięć minut symulacji lotu ?Liberatora? nad zniszczoną i wyludnioną Warszawą z 1945 roku. Obraz w sugestywny sposób oddaje grozę i skalę zniszczeń stolicy po II wojnie światowej. Wycieczka głównie skierowana dla dzieci powyżej 12 roku życia.

  

Muzeum Historii Żydów Polskich

Nowo otwarte Muzeum realizuje dwie funkcje: tradycyjnego muzeum i centrum kulturalno-edukacyjnego. W odróżnieniu od Jad Waszem w Jerozolimie i United States Holocaust Memorial Museum w Waszyngtonie, jest placówką kulturalną, która nie koncentruje swego przekazu na II wojnie światowej i Holokauście, ale opisuje wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Dokumentuje historię od początków żydowskiego osadnictwa na całym obszarze dawnej Rzeczypospolitej, tj. także na współczesnym terytorium Litwy, Białorusi, Ukrainy i zachodniej części Rosji.

Telewizja Polska SA

Program wycieczki obejmuje (w miarę możliwości) wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, pracowniach dekoracji. Czas trwania wycieczki to ok. 75 minut.

 

 

Skontaktuj się

JUNIK Firma Turystyczno- Szkoleniowa Tomasz Murzyn

ul. Heleny 12
96-313 Budy Grzybek

691187450 junik@junik.net.pl

Aktualności

wycieczki szkolne
wycieczki szkolne
Zapraszamy serdecznie do wspólnej przygody z Junik więcej

Współpracujemy