TRÓJMIASTO+ KASZUBY

Trójmiasto+ Kaszuby

Dzień 1

Wyjazd o godzinie 700; Przejazd do Włodawy; Zwiedzanie: Włodawa absolutna rewelacja Polesia: Prowincjonalne miasto ma 3 duże zabytki- pamiątki po dawnym współistnieniu różnych wyznań: Wielką Synagogę (jedną z najpiękniejszych świątyń żydowskich w Polsce), Prawosławną Cerkiew Narodzenia NMP i barokowy kościół katolicki p.w. św. Ludwika; Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja; Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie + obiad w ciągu dnia; Zwiedzanie: Radzyń Podlaski: rokokowy Pałac Potockich; Warsztaty w Wioskach Tematycznych Polesia m.in.: Od ziarna do chleba, Soroczka, Cegielniany plac zabaw, Dawne zajęcia domowe, warsztaty rękodzielnicze, etnograficzne, kulinarne i zielarskie; Powrót do ośrodka na obiadokolację; Wieczorem ognisko z kiełbaskami lub pieczonkami; Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie + obiad w ciągu dnia; Zwiedzanie: Sobibór: były obóz śmierci (muzeum); Chełm: Stare Miasto, Chełmskie Podziemia Kredowe, labirynt piwnic pod chełmskim Starym Miastem; Powrót do ośrodka na kolację; Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie + suchy prowiant; Poleski Park Narodowy: Spacer ścieżkami dydaktycznymi to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, która umknęła nam na lekcjach biologii, ale po prostu czysta przyjemność. Ścieżki przyrodnicze: Spławy, Jezioro Długie, Ścieżka ornitologiczna-Perechod; Załucz Stary: Muzeum Poleskiego Parku Narodowego i ścieżka dydaktyczna-Żółwik dla dzieci; Powrót do ośrodka na obiadokolację; Nocleg.

Dzień 5

 

Śniadanie + obiad w ciągu dnia; Warsztaty w Wioskach Tematycznych Polesia m.in.: Od ziarna do chleba, Soroczka, Cegielniany plac zabaw, Dawne zajęcia domowe, warsztaty rękodzielnicze, etnograficzne, kulinarne i zielarskie; Wyjazd w drogę powrotną; Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

  

Skontaktuj się

JUNIK Firma Turystyczno- Szkoleniowa Tomasz Murzyn

ul. Heleny 12
96-313 Budy Grzybek

691187450 junik@junik.net.pl

Aktualności

wycieczki szkolne
wycieczki szkolne
Zapraszamy serdecznie do wspólnej przygody z Junik więcej

Współpracujemy