SZLAK PIASTOWSKI

Szlak Piastowski

Szlak Piastowski wiedzie przez Wielkopolskę i Kujawy, z Gniezna przez Biskupin i Wenecję do Żnina oraz dalej, do Mogilna, Strzelna i Kruszwicy. Największymi atrakcjami regionu są jeziora, lasy i zabytki: muzeum archeologiczne w Biskupinie, wczesnopiastowski Ostrów Lewicki, Katedra Gnieźnieńska, romańskie kościoły w Strzelnie i Mogilnie oraz Mysia Wieża- pamiątka po zamku zbudowanym w XIV wieku.

W programie wycieczki m.in.:
Romańskie cuda Kruszwicy: XII-wieczna romańska kolegiata, Mysia Wieża; Rejs statkiem spacerowym po jeziorze;
Żnin: Wieża Ratuszowa z Muzeum Ziemi Pałuckiej, Przejażdżka koleją wąskotorową do Wenecji;
Wenecja: Ruiny zamku, Muzeum Kolei Wąskotorowej;
Biskupin: Gród Łużycki sprzed 2500 lat, Rejs po Jeziorze Biskupińskim statkiem "Diabeł Wenecki" słowiańską łodzią z prostokątnym żaglem, przypominającą słynne łodzie Wikingów; Festyn Archeologiczny (wrzesień!)  można zobaczyć, jak ubierali się łużyczanie, jak mełli zboże i wypiekali chleb, jak lepili naczynia z gliny albo jak wykonywali narzędzia z kości. Można popróbować swoich sił w strzelaniu z kusz;
Gniezno: Muzeum Początków Państwa Polskiego, Wzgórze Lecha i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej (repliki romańskich drzwi, tzw. gnieźnieńskich i płockich, zbiór odlanych z brązu historycznych godeł Polski.

Skontaktuj się

JUNIK Firma Turystyczno- Szkoleniowa Tomasz Murzyn

ul. Heleny 12
96-313 Budy Grzybek

691187450 junik@junik.net.pl

Aktualności

wycieczki szkolne
wycieczki szkolne
Zapraszamy serdecznie do wspólnej przygody z Junik więcej

Współpracujemy